Beginners’s Matcha 80 gr

4,000 L

Informacion shtesë

Certifikime

, ,

Origjina

Specifika

EU Certification

Përshkrimi

100% i pastër dhe organik - 80 g Pluhur origjinal i çajit jeshil japonez I hijezuar për 3 javë - Skuqja e parë Biotona Bio Beginner's Matcha është një çaj jeshil i rafinuar dhe me një shije pak të hidhur nga Japonia. Bërë ekskluzivisht nga gjethet e reja të çajit , të zgjedhur tradicionalisht me dorë në fillim të majit (korrja e parë), pas një hijëzimi 3-javor. . Matcha e fillestarëve është gjithashtu shumë e përshtatshme për t'u përdorur në kuzhinë.

Përdorimi

Një opsion i mundshëm është të pini pluhurat e çajit sipas përgatitjes tradicionale të mëposhtme:

Shtoni ujë të freskët, mundësisht të butë (pak të mineralizuar) në çajnik. Lëreni ujin të ftohet në rreth. 80 ° C (p.sh. hapni kapakun, prisni 10 minuta ). Hidhni 1 deri në 2 g pluhur çaji (2 lugë bambuje ose 1/2 lugë çaji; sipas shijes tuaj) në një tas të vogël hidheni atë bashkë me ujin (70-100 ml). Rrahni çajin me një mikser bambuje për rreth 15 sekonda nderisa lëngu të shkumëzohet.

Sidoqoftë, kjo nuk është mënyra e vetme për të shijuar çajin. Pini Matchan tuaj të pastër me ujë të ftohtë ose me akull si në Japoni. Për më tepër, ato kanë mundësi të pafundme. Mund t’i shtoni në smoothi ose përzierjen tuaj të preferuar, në pije të nxehtë, ose mund t’i përdorni në akullore, në ëmbëlsira ose në pjata të shijshme, madje edhe në barishte!

Mbani në vënd të freskët, të thatë dhe të errët.

Ingredientet

Çaj jeshil Matcha * (Camellia sinensis) (100%) nga Japonia. * kultivim organik