Biotona Acai Raw 200gr

4,800 L

Informacion shtesë

Certifikime

, ,

Origjina

,

Specifika

EU Certification

Përshkrimi

Pluhur 100% i papërpunuar - 200 g Biotona Bio Açaí Raw është një pluhur i shkëlqyeshëm i bërë nga kokrrat e vogla të acait të purpurt të errët, një palmë tropikale që gjendet kryesisht në rajonin e Amazonës në Amerikën e Jugut. Pulpa e kokrrave konsumohet çdo ditë nga banorët e zonës, të cilët e konsiderojnë atë si delikatesë. Përveç aromës së tyre unike, këto kokrra vlerësohen shumë për vlerën e tyre të lartë ushqyese. Manaferrat açaí të përdorura nga Biotona janë rritur 100% organikisht. Menjëherë pas korrjes dhe përzgjedhjes, ato përpunohen në pluhur duke përdorur një teknikë të tharjes me ngrirje, në mënyrë që shija, ngjyra dhe aroma të ngjajnë shumë me manaferrat e freskëta. Ky proces tharje gjithashtu siguron që lëndët ushqyese dhe fitonutrientët e pranishëm në mënyrë natyrale të ruhen në mënyrë optimale.

Përdorimi

Shtoni Biotona Bio Açaí Raw në smoothi të kombinuar me fruta (lëngje) ose superushqime të tjera si qumësht, kos ose ujë. Në këtë mënyrë ju mund të shtoni një përbërës të shëndetshëm në të gjitha gjellët tuaja – shpejt dhe lehtë • Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, mbrojeni nga drita.

Ingredientet

Vlera e energjisë 2290 kJ – 554 kcal
Yndyrë 46 g
nga të cilat te ngopura 12 g
Karbohidratet 14 g
prej të cilave sheqerna 1,4 g
Fibrat 24 g
Proteina 9,9 g
Kripë 0,11 g
Pluhur Açaí * (Euterpe oleracea) (100%) nga Brazili / Kolumbia. * kulturë organike