Biotona Buckwheat Raw 300gr

1,000 L

Informacion shtesë

Certifikime

,

Origjina

Specifika

EU Certification

Përshkrimi

100% fara të qëruara të papërpunuara - 300 g Biotona Bio Sprouted Buckwheat Raw është bërë nga farat e mbjella të frutave të Fagopyrum esculentum. Ka një pamje dhe përdorim shumë të ngjashëm me grurin e zakonshëm, por është pa gluten dhe tretet lehtësisht. Përveç kësaj, është një burim i mirë i proteinave (deri në 15% të farës) dhe ka një përmbajtje të ulët të yndyrnave të ngopura. Pas larjes së plotë, farat e qëruara të hikërrit lejohen të mbijnë në pjata për 1 deri në 2 ditë në kushte të monitoruara. Më pas ato thahen për 24 orë në një temperaturë maksimale prej 42 ° C. Ky proces garanton cilësinë më të lartë të mundshme, si dhe ruajtjen e vlerave ushqyese dhe enzimave të hikërrorit dhe nuk mund të krahasohet me përpunimin standard komercial të farave dhe kokrrave, gjatë së cilës shpesh arrihen temperatura deri në 100 ° C. Kultivimi i saj organik dhe teknika shumë specifike e përpunimit nënkuptojnë që Buckwheat Biotona Sprouted është e shijshme, krokante dhe pak e ëmbël.

Përdorimi

Përdorni Biotona Bio Sprouted Buckwheat Raw si pjesë të mëngjesit tuaj me superushqime të tjera në një musli ose spërkateni mbi puding, kos. Mund t’i hani sic janë si një meze të lehtë me aromë dhe krokante • Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, mbrojeni nga drita.

Ingredientet

Vlera e energjisë 1520 kJ – 359 kcal
Yndyrë 3,2 g
nga të cilat te ngopura 0,5 g
Karbohidratet 67 g
prej të cilave sheqerna 4,6 g
Fibrat 3,3 g
Proteina 14 g
Kripë 0,13 g
hikërror i celur * (Fagopyrum esculentum) (100%) nga Kina. * kulturë organike