Biotona Chlorella Raw 200gr

2,100 L

Informacion shtesë

Certifikime

, ,

Specifika

EU Certification

Përshkrimi

100% pluhur i papërpunuar - 200 g Chlorella fjalë për fjalë do të thotë "gjethe e vogël jeshile", u zbulua në fund të shekullit të 19-të nga një mikrobiolog Hollandez, M. W. Beijerinck. Është një algë e ëmbël jeshile prehistorike, njëqelizore me një ngjyrë të gjelbër të ndritshme, e shkaktuar nga përmbajtja e lartë e klorofilit. Chlorella është gjithashtu e pasur natyralisht me fitonutrientë të shumtë, dhe përveç kësaj është një burim i shkëlqyeshëm proteinash, që përmban të gjitha aminoacidet e kërkuara në përmasa të mirëekuilibruara . Biotona Bio Chlorella Raw është bërë nga algat e kultivuara 100% biologjikisht. Pasi mblidhen, ato dehidrohen me anë të një procesi superior të tharjes, në mënyrë që vlerat e tyre ushqyese të mbeten të garantuara.

Përdorimi

Shtoni Biotona Bio Chlorella Raw në smoothi të kombinuar me fruta (lëngje) ose superushqime të tjera si qumësht, kos ose ujë. Në këtë mënyrë ju mund të shtoni një përbërës të shëndetshëm në të gjitha gjellët tuaja – shpejt dhe lehtë • Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, mbrojeni nga drita.
Është e rëndësishme të hani një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe të bëni një jetesë të shëndetshme .

Ingredientet

Vlera e energjisë 1630 kJ – 387 kcal
Yndyrë 10 g
nga të cilat te ngopura2,0 g
Karbohidratet 7,0 g
prej të cilave sheqerna 0 g
Fibrat 10 g
Proteina 63 g
Kripë 0,5 g
Pluhur Chlorella * (Chlorella pyrenoidosa) (100%) nga Kina. * kulturë organike